2011. április 30., szombat

Aldus Huxley

A tapasztalat nem az, ami történik veled, hanem az, hogy mit kezdesz azzal, ami veled történik. 

2011. április 29., péntek

John Riefenbaker

A szabadság arra ad jogot, hogy hibázhassunk, nem arra, hogy rosszat csináljunk.

2011. április 28., csütörtök

Ismeretlen

A siker mértéke nem annyira az, hogy az életben milyen pozíciót ért el valaki, hanem az, hogy milyen akadályokat küzdött le ahhoz, hogy azt elérje. 

2011. április 27., szerda

Időtlen értékek

A nehézség olyasmi amit akkor látsz amikor leveszed a tekinteted a célról amit el akarsz érni.

2011. április 26., kedd

Norman Vincent Peale

A lelkesedés igazi varázslat, mert ez adja a különbséget a középszerűség és az elért teljesítmények között.

2011. április 25., hétfő

Ann Landers

A lehetőségek álruhája általában a kemény munka, ezért nem ismeri fel sok ember őket.

2011. április 24., vasárnap

Abraham Lincoln

A legvégén nem az fog számítani, hogy mennyi év volt életedben, hanem hogy mennyi élet volt éveidben.
Ki volt Abraham Lincoln?

2011. április 23., szombat

Ismeretlen

A legtöbben meg vagyunk győződve arról, hogy hegyeket tudnánk megmozgatni, ha valaki eltakarítaná az útból a dombokat.

2011. április 22., péntek

Ismeretlen

A legjobb módja annak, hogy megjósold a jövődet az, ha magad teremted meg azt. 

2011. április 21., csütörtök

2011. április 20., szerda

Alex Noble

A kockázat nélkülözhetetlen. Nincs növekvő inspiráció abban, amikor azon belül maradunk, ami biztonságos és kényelmes. Ha már kitaláltuk, mit csinálunk a legjobban, miért ne próbálnánk ki valami mást?

2011. április 19., kedd

Joshua Marine

A kihívások teszik életünket érdekessé azok legyőzése ad értelmet neki.

2011. április 18., hétfő

Arthur Golden

A kétségekkel viaskodó elme nem tud a győzelemhez vezető útra összpontosítani.

2011. április 17., vasárnap

Albert Einstein

A képzelőerő fontosabb, mint a tudás. A tudás korlátozott. A képzelőerő magába foglalja az egész világot.

Ki volt Albert Einstein?

2011. április 16., szombat

2011. április 15., péntek

Közismert

A halál nem szomorú. A szomorú az, hogy a legtöbb ember egyáltalán nem is él.

2011. április 14., csütörtök

Cherie Carter-Scott

A hétköznapi emberek csak a lehetséges dolgokban hisznek. A kivételes emberek nem, vagy nem csak a lehetséges vagy valószínű dolgokat  képzelik el, hanem még inkább a lehetetleneket. És a lehetetlen, a megjelenítése által kezd lehetségessé válni. 

2011. április 13., szerda

2011. április 12., kedd

Dale Carnegie

A beszéd - utazás, amelynek célja van, ezért az utat fel kell térképezni. Aki úgy kezdi, hogy nem tart sehová, általában oda is jut.

Mit tudhatunk Dale Carnegieről?

2011. április 11., hétfő

2011. április 10., vasárnap

Bizalom

A bizalom azt jelenti, hogy az ember hajlandó megnyílni a tanítás felé. A bizalomnak három oszlopa van:
1. A bizalom a nyitottság a tanítások felé. Bízni abban, hogy amit hallunk, megtapasztalunk az épít.
2. Bizalom a tanító tanítása. Elfogadni, bízni a tanítóban, a tanításban.
3. A bizalom harmadik tagja a közösség.

Végkövetkeztetésként elmondható, hogy a megvilágosodást csak magunk, csak magunkban tudjuk elérni.

2011. április 8., péntek

2011. április 7., csütörtök

Dr.Ranschburg Jenő

…a szabadság itt és most nem kell senkinek. Az emberek jó része visszasírja a Kádár-rendszert, és nem jut eszébe, hogy a szocializmus idején nem lehettünk szabadok. Anyagilag nekem abban a korban is megvolt mindaz, ami kellett. De csak a rendszerváltás után válhatott belőlem büntetlenül „ember és polgár”, csak ekkor jött el, hogy nem kell a sorok között olvasni és írni, kényes témához érve nem kell még baráti társaságban is lehalkítani a hangomat.

2011. április 6., szerda

Dr.Ranschburg Jenő

A kialakulóban lévő kommunikációs mód és hatalmi szerkezet kifejezetten a poroszos szülő-gyerek kapcsolattal rokonítható, ráadásul azzal a fajtájával, amelyben minimálisra zsugorítják a gyerek alkudozási pozícióját. Mint a Kádár-rendszerben: légy engedelmes, imádd apádat. És te engedelmes vagy, és imádod apádat. Ami persze az apát is deformálja. Nem tudni előre, kiből mit hoz ki a hatalom, nem tudni, melyik Dr. Jekyllből lesz Mr. Hyde. Az arra hajlamosak elveszítik kapcsolatukat a külvilággal, túlzottan kockázatvállalóak lesznek, egocentrikussá válnak, még az ülésük és a járásuk is megváltozik. Nem hallgatnak az ellenvéleményre, sőt, minél nagyobb kórus követel valamit, annál inkább megcsökik magukat. A közvetlen munkatársak kiválasztásánál a simulékonyság, a talpnyalás lesz a fő szempont.

2011. április 5., kedd

Dr.Ranschburg Jenő

A Horty-korszaktól kezdve a Kádár-korszak végéig van egy közös vonulata Magyarországnak: az hogy „megkíméltek” bennünket a gondolkodástól. Mindig megmondták nekünk, hogy mi a jó és mi a rossz. Azt mondták, hogy csak jó és rossz között lehet választani, átmenetek nincsenek, valami vagy szép, vagy csúnya, vagy gonosz, vagy jóságos, vagy rajongani kell, vagy gyűlölni. Ez egy mentális attitűd, generációkon keresztül tanultuk, és ennek a levét isszuk ma. Sokan ma sem akarnak gondolkodni, azt mondják, „van itt valaki, ő majd gondolkodik helyettem, ő mindent elintéz nekem”. Így nem lehet demokráciát csinálni. Ettől a perctől kezdve, minden attól függ, hogy ki az, akit kiválasztottam erre a szerepre. Ha az egy Mátyás király, akkor egész jó, de ha egy Caligula, akkor nagy baj van.

2011. április 4., hétfő

Dr.Ranschburg Jenő

…a demokrácia kezét legjobban maga a demokrácia köti meg. Ha antidemokratikus tendenciák ellen védekezik, folyton arra kell vigyáznia, hogy ő maga demokrata maradjon. Pedig van, hogy nem demokratikus módon lehet csak védekezni nem demokratikus támadással szemben. Ha nem demokratikus módon védekezik, akkor megsérti a demokrácia elvét, ha meg demokratikus módon védekezik, akkor alulmarad. Ebből és még egy-két dologból számomra az következik, hogy a demokráciának nincs nagy perspektívája. A demokráciát csak demokraták tudják csinálni. Abban a pillanatban, ahogy a demokrácia nem demokrata tagsággal bír, halálra van ítélve, mert védtelen.

2011. április 3., vasárnap

Dr.Ranschburg Jenő

Az ember személyiségének, főleg bizonyos mentális állapotainak fejlődése olyan, mint a hőre keményedő műanyag. Kezdetben még remekül lehet formálni, s ahogy formálódik, egyre inkább megszilárdul. Attól kezdve legfeljebb törni lehet, formálni már nagyon nehéz. A baj az, hogy abban az időszakban, amikor még lágy ez a műanyag, amikor még lehetne egy kicsit szobrozni, akkor nem vesszük komolyan ezt a feladatot, mert életkoruk miatt is ártalmatlanoknak tűnnek ezek a gyerekek. Akkor legfeljebb azt mondjuk, hogy neveletlen a kölök, majd az iskolában megnevelik. Pedig egyértelmű összefüggés van a nehezen kezelhető gyermeki magatartás és a néhány évvel később kibontakozó fiatalkori bűnözés között.

2011. április 2., szombat

Dr.Ranschburg Jenő

Ma, amikor eszméletlen vagyonok nőnek ki a szemünk láttára a földből, sokkal nehezebb elviselni a szegénységet. Ráadásul nagyon értékvesztett lett a társadalom. A gyerekek számra is egyetlen igazi, megragadható érték van: a pénz. Mindemellett egy olyan paradoxonnal is szembe kell néznünk, hogy a gyerekek nagyon korán érnek fizikailag és már kora tizenévesen olyan magatartásra képesek - akár a heteroszexualitás akár a bűnözés terén -, mint a felnőttek. Ehhez a böhöm, mindenre kész testhez viszont infantilis lélek, éretlen mentális állapot járul.

2011. április 1., péntek

Dr.Ranschburg Jenő

A polgári tartás és annak az igénylése, hogy valaki polgár lehessen, az hiányzik. Ezt a polgári tartást azokban a gyerekközösségekben kellene elkezdeni, amelyek ma vészesen hiányoznak. Ahol a gyerek érzi a saját súlyát és érzi a közösség súlyát, s ebben keres egyensúlyt magának.

CSI: New York-i helyszínelők c. film

A kísértés hosszan nyomja a csengőt, de a lehetőség csak egyszer kopogtat!